ilahiyat 1

Bu yıl İlahiyat Önlisans programına kayıt yaptırdım, açıköğretim. Ne kadar süredir uygulanıyor bilmiyorum ama ben yeni öğrendim, üniversite mezunları ikinci üniversite olarak istedikleri açıköğretim programına sınavsız olarak kayıt yaptırabiliyorlar..  Daha doğrusu önlisans mezunları yalnızca önlisans programlarına lisans mezunları da istedikleri bir önlisans ya da lisans programına..

Bu fırsattan faydalanmak istedim. Daha doğrusu İlahiyat okumak istiyordum ve sınavsız kayıt yaptırabileceğimi öğrenince çok sevindim.

Birinci sınıf birinci dönem ders kitapları..

ilahiyat 2

Arapça ders kitabı bu sene, şanslıyım ki değişti.. Eski Arapça kitabı daha çok İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin bu bölümü tercih ettikleri düşünülerek hazırlanmış. Dolayısıyla hiç Arapça bilmeyenler için çok üst seviyede kalıyordu.

Her ne kadar Kur’an okumayı biliyor olmak işi biraz da olsa kolaylaştırıyor olsa da eğer bu sene de bu kitap okutuluyor olsaydı çok çok daha fazla çaba sarfetmem gerekecekti.  (Eski kitabı kayıt esnasında verdiler. O zaman henüz kitapların değişeceğini bilmiyorduk. Yeni kitapları alalı henüz birkaç hafta oluyor.)

ilahiyat 3

Eski (zor ve sıkıcı) Arapça I kitabı..

Yeni (güzel ve eğlenceli) Arapça I kitabı..

Yeni kitap hiç Arapça bilmeyenler düşünülerek hazırlandığı için çalışması gerçekten çok daha zevkli.. En başından itibaren adım adım her konusu anlaşılıyor.

ilahiyat 5

ilahiyat 7

defterler

Kitaplar için: https://kitapsatis.anadolu.edu.tr/dini-bilimler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir