Kuyruklu Yıldız

Merhaba,

Ben Rumeysa.. daha önce bazılarınızla tanışmıştık. O zaman ben farklı bir blog yazıyordum, bir dikiş blogu, ona bir süreliğine ara verdim. Çünkü bir süre en az dikiş dikmek kadar sevdiğim bir diğer uğraşa daha fazla zaman ayırmak istedim. Ve bu süreç sonucunda da Kuyruklu Yıldız ortaya çıktı.

kuyruklu yıldızAslında şimdi her biri Kuyruklu Yıldız’ın birer parçası olan hikayeleri yazarken onları bir gün bir araya toplayıp bir kitap yapmayı düşünmemiştim hiç. (Çünkü aslında bir roman üzerinde çalışıyorum..) Bu hikayeler değişik zamanlarda bazen okuduğum bir kitaptan ilhamen, bazen gördüğüm, bazen yaşadığım bir olaydan etkilenerek yazılmış kısa hikayeler..  Bir gün baktım ince bir kitap oluşturacak kadar çoğalmışlar.. Bu yüzden roman projesini biraz yavaşlatıp önce onları bir araya toplamak istedim..

Kitaptaki hikayelerin büyük çoğunluğu beş altı sayfalık hikayeler.. fakat bazı daha uzun olanları da var. Hikayeler ortak bir konu etrafında dönmüyorlar. Her biri kendi içinde bir bütün oluşturuyor. Kahraman kimi zaman küçük bir kız çocuğu, kimi zaman kanser hastası genç bir kadın, kimi zaman tek amacı yağmurlu bir günde sıcacık evinde oturup gazetesini okumak olan yaşlı bir adam, bazen de geçmişini sorgulayan bir genç adam ya da korkunç bir trafik kazası sonucu annesi ile babasını kaybeden bir genç kız..

Bazı hikayeler sizi günlük hayatın karmaşasından, sorunlarından uzaklaştırıp kısa bir süreliğine de olsa rahat bir nefes almanızı sağlayacak.. İki sevimli küçük çocuğun parkta birlikte oynamalarını siz de annesi anneannesi ile birlikte gülümseyerek izleyeceksiniz belki. Ya da Alice ile birlikte siz de büyülü bir dünyaya girecek ve bayan tavşanın enfes pastalarından tatmak isteyeceksiniz..

Belki bazılarında kendinizden, kendi yaşamınızdan kesitler görecek aslında hiç de yalnız olmadığınızı, sizin gibi yüzlerce, binlercesinin olduğunu hissedeceksiniz..

Umarım kitabı okurken hoş vakit geçirirsiniz.. Yaşamın ne kadar güzel ve yaşanmaya değer olduğunu görürsünüz.

Not: Kitabı okuduktan sonra her türlü yorumlarınızı bana iletirseniz çok sevinirim.

Not 2: Kuyruklu Yıldız kısa süreliğine e-bülten üyeleri için ücretsiz.. Hemen üye olmak için tıklayın..

İçindekileri indirin..

Kitaptan bir bölüm okuyun..

Üyelere özel avantajlardan yararlanmak ve Kuyruklu Yıldız’dan daha fazla bölüm okumak için ücretsiz üye olun..

Kategoriler Kitaplar, Kuyruklu Yıldız
Etiketler ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.